7 Şubat 2014

Devamsızlıkları Kullanma Hakkında

gün sayma tebeşir
Bugünkü 'kısaca' bir yazı olacak. Gerçi yazıların çoğunluğu bu uzunlukta. Fazla uzun yazıp seni sıkmak istemiyorum. Bir girip beş dakikada fikir edinsen sana da bana da yeter :]

Devamsızlığını Kullanabileceğin İyi zamanlar:
  • Sınavlardan 1 hafta öncesine yetecek kadar devamsızlığın varsa şimdi sakla, o günlerde devamsızlık hakkını mumla arayacaksın :)
  • Devamsızlık hakkını 3 eşit parçaya böl, üç sınava girdiğini varsayıyorum, ve üç sınav öncesine de eşit olarak dağıt. Diyelim ki 20 günlük hakkın var, yanlış olan hepsini ilk sınavdan önce harcamaktır, böyle yapma.

Ekstra Devamsızlıkları Kullanım Önerileri☺:
  • Sınavdan sonraki 1 ya da 2 gün okula / dershaneye gitmesen iyi olur. Sınavın iyi geçse de sınavdan sonra arkadaşlarını bir umutsuzluk sarar çünkü ösymnin soru tipi denemedekilere benzemez. Bu yüzden gittiğinde bir moral bozukluğu yaşabilirsin, ben iki sene de sınav sonraları dershaneye ya da okula gitmedim.
  • Eğer fazlaca hakkın varsa, çoğunluğun yoktur ama aranızda devamsızlık hakkı çok olan da vardır, sınavların 1 hafta öncesinden de geriye yaymaya çalış. Mümkünse sınavlardan önceki 2 hafta okula gitme.

 Heyet raporunda şu anki durumu bilmiyorum fakat geçen seneden sonra zorlaştığını duydum. Bazı doktorlara ceza kesilmiş. Şunu da söyleyeyim, ilk sene heyet raporu almıştım. Hatta bütün arkadaş çevremden bunu alabilen tek kişi bendim, herhangi bir tanıdığım yoktu tek avantajım ilk önce benim başvurmuş olmamdı. Diğerleri bu yüzden alamamıştı. Ama ne oldu? O 45 günün matematiksel değeri -45 çıktı. Normalde çalıştığımdan bile az çalıştım.

Bu yüzden demem odur ki devamsızlıklarını eşit olarak paylaştır, bunu dememdeki bir diğer neden de her sınava eşit derecede önem verdiğini hissetmendir. İyi çalışmalar :)


Yazıyı yazarken arada ÖSYM'nin soru tipi denemedekilere benzemez dedim. Deneme sınavlarının zorluk seçimi ile ilgili yazıyı buradan duyuracağım :)

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- wm250x250 --> <ins class="adsbygoogle" style="display:inline-block;width:250px;height:250px" data-ad-client="ca-pub-2751289942266200" data-ad-slot="4701762618"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>

Devamsızlıkları Kullanma Hakkında Paylaşan: Sabri Turhan

0 Yorum:

Yorum Gönder

Yorum yaparak bize destek olabilirsiniz...