6 Haziran 2017

Doğru Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?
Takvimlere baktığımızda yaz ayına geldiğimizi görüyoruz. Yaz ile birlikte artık sandalet ve babet kullanımı artacak veya tatile giden kişiler denize akın edecekler. Bununla birlikte tüm yıl ayakkabılarınızın içinde olan ayaklarınız gözükecek. Gün boyu yorgunluğa maruz kalan ve vücudumuzu taşıyan ayaklarımızın bakımı önemlidir. Doğal bakım kürleri ayak bakımı için her zaman çok iyi yararları bir üründür. Bu ürünü kullanabilirsiniz. Günlük yaşamınızda dikkat edilmesi gereken birkaç önemli adım ile ayaklarınızın bakımını yapabilirsiniz ve ayaklarınızla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız. Bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Ayaklarınızın bakımı için her zaman ayaklarınızı sabunlayıp ılık suyla yıkamalısınız. Ayaklarınızı ılık suyla yıkadıktan sonra soğuk su ile doğrulamanız ve Yumuşatıcı krem sürmeniz ayaklarınızı daha canlı tutacaktır.

Ayak bakımı için dikkat edilmesi gereken noktalar

Ayak bakımı için öncelikle ayakkabı seçimi çok önemli bir noktadır. Ayakta oluşan birçok sorun yanlış ayakkabı seçiminden kaynaklanır. Bu sebepten ötürü ortopedik ayakkabıları tercih etmelisiniz. Günün sıcak bir vaktinde dışarı çıktıysanız ayağınızda sandalet veya terlik varsa ayağınızın üst kısmına güneş kremi sürmelisiniz. Bu bölgesel kızarmayı engeller. Yine en büyük şikayetlerden gece de ayak tabanında oluşan çatlaklar ve ölü hücrelerdir. Ayak tabanında oluşan çatlaklar ve ölü hücreleri engellemek için ponza taşı kullanmanız tavsiye edilir. Ilık suyla ayaklarınızı yumuşadıktan sonra ayak tabanında oluşan ölü hücreleri ortadan kaldırabilirsiniz. Ayak tabanınızda ki ölü hücreleri temizledikten sonra çatlaklar için yumuşatıcı kremler kullanabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de nemlendirici kremlerdir. Bu kremleri ayağınızın genelinde kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta parmak aralarına sürerken parmak aralarında nem kalmamalıdır. Aksi takdirde mantarı sebep olur.

Ayak bakımı için yapılması gerekenler

Yumuşatıcı krem sürdükten sonra pamuklu çorap giyin ve yatın. Yaz ayında zor olacaktır ancak faydasını göreceğiniz bir yöntemdir. Sürekli kumsaldaysanız dalgaların çarptı bölgelerde yürüyerek ayaklarınıza bir nevi peeling etkisi oluşturabilirsiniz. Ayrıca ayaklarınızda istenmeyen kokulardan şikayetçiyseniz, ayaklarınızı sık sık sabunlayıp yıkamalısınız. Ayaklarınızı mantar oluşumunu engellemek için ıslak yer kalmayacak şekilde kurulamayı da unutmayınız. Bu hususta dediğimiz gibi ayakkabı seçimi çok önemlidir ve doğru ayakkabı seçimi yapılmaya özen gösterilmelidir.

Doğru Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? Paylaşan: egtim blogu

1 Yorum:

  1. İnternetin en ücra derinliklerinde bile zor rastlayabileceğiniz birbirinden güzel alışveriş, oje, saç, cilt, vücut, tırnak, sağlık, bakım ve makyaj ürünleri, incelemeleri ve tavsiyeleri blogları listemiz..

    YanıtlaSil

Yorum yaparak bize destek olabilirsiniz...